PROJEKTY 2015-
O projektu
24. 06. 2011

Projekt Nevidím, neslyším, ale vím ... pomáhá učitelům jihočeských speciálních škol s realizací environmentální výchovy a s jejím zařazením do Školních vzdělávacích plánů. V rámci programu bude vytvořeno 24 environmentálních výukových programů přizpůsobených konkrétním školám a typům postižení jejich žáků.

Projekt realizují tito zaměstnanci
:

Mgr. Pavla Čížkovská - lektor
Mgr. Ilona Pelechová- lektor
Mgr. Dita Kremlová- lektor
Mgr. Lucie Cíchová - metodik, manažer
Mgr. Lucie Jílková - administrátor


Spolupracující školy:


MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené
MŠ, ZŠ, PrŠ Štítného
Arpida - centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením
Základní škola Máj II (speciální střídy)


FOTOGALERIE Z PRŮBĚHU CELÉHO PROJEKTUOslovení škol
23. 06. 2011

Na začátku projektu jsme navštívili všechny spolupracující školy, kde jsem se s učiteli domluvili na formě naší spolupráce. Učitelé nám vyplnili dotazník, ve kterém jsme se zjišťovali, kde chtějí výukové programy realizovat (v terénu, u nás v ekocentru nebo ve škole), pro jak staré děti chtějí programy připravit a jaká je zajímají témata.

Na základě těchto informací jsme vybrali šest témat, která budeme v projektu zpracovávat.
Jde o tyto témata:
- život včel
- domácí ekologie
- voda
- stromy
- rybníky
- zahradaVzdělávání lektorů
22. 06. 2011

Během podzimu 2011 se lektoři věnovali vzdělávání v obasti speciální pedagogiky. Absolvovali několik vzdělávacích seminářů a díky zakoupeným publikacím se mohli věnovat i samostudiu. Lektoři se také účastnili výuky přímo ve speciálních školách. Díky náslechům v hodinách zjišťovali, jaké pomůcky děti používají a jaké učivo probírají.


První výuky
21. 06. 2011

Od ledna 2012 jsme začaly realizovat interiérové výukové programy Na návštěvě u Macháčků, Teče voda teče a Včelí království. Programy jsme realizovaly ve buď přímo ve školách nebo u nás v centru. Díky zpětné vazbě od učitelů i našich odborných metodiků stále vylepšujeme pomůcky, aktivit i přístup k jednotlivým třídám.


Výuky v terénu
20. 06. 2011

Od dubna jsme začaly realizovat terénní výukové programy. Jde o programy U nás na zahrádce, Král stromovky a Rybník jako dům. Třídy s námi vyrážejí do Stromovky, k Vrbenským rybníkům nebo absolvují program v naší přírodní zahradě. Programy mají velký ohlas u dětí i učitelů.

  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Lesy České republiky Ministerstvo školství a tělovýchovy Síť ekocenter Pavučina Státní fond životního prostředí České republiky Hnutí Brontosaurus Magistrát města České Budějovice Jihočeský kraj Ministerstvo životního prostředí

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace