PROJEKTY 2015-
04. 01. 2017

DEN DĚTÍ – pravidelná akce probíhající v přírodní zahradě v sídle naší organizace v Č. Budějovicích. Dopoledního programu se účastní děti ze speciálních škol, odpolední program navštěvují děti (často spolu s rodiči) ve volném čase. Pro účastníky připravujeme rozmanité úkoly a hry na několika stanovištích. Program je vždy zaměřen k určitému tématu (např. v roce 2016 jsme uspořádali Den dětí „Na křídlech ptačích“). S realizací Dne dětí nám pomáhají externí spolupracovníci a dobrovolníci.


 

DEN BEZ AUT – pravidelná akce organizovaná ve spolupráci s Magistrátem města České Budějovice v rámci Evropského týdne mobility (září). V dopoledních hodinách zajišťujeme program pro základní a mateřské školy, zaměřený na dopravu.  Pro účastníky jsou připravené úkoly, hry a tematické ukázky na několika stanovištích, zajišťovaných Cassiopeiou a přizvanými organizacemi. Akce probíhá na náměstí Přemysla Otakara II. a je hojně navštěvována školními třídami (každoročně stovky dětí).

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY – pořádáme příležitostně, zpravidla 1-2 ročně. Vedoucími táborů jsou naše lektorky environmentální výchovy a vzdělávání. Z toho vyplývá tematické zaměření i vysoká úroveň propracovanosti programu, který probíhá v našem centru, v přírodní zahradě a na různých místech v přírodě poblíž Českých Budějovic.

MIKULÁŠ A HODNÍ ČERTI -
pravidelná akce probíhající v přírodní zahradě v sídle naší organizace v Č. Budějovicích. Dříve než nastane slavnostní okamžik příchodu Mikuláše s andělem, mohou si děti s rodiči vyzkoušet různé hrátky nejen s čerty. Mikuláš s andělem pak zdravě odmění každého, kdo řekne básničku nebo zazpívá píseň. Akce probíhá v klidné sváteční atmosféře, potichu a za lehkého osvětlení. Podáváme drobné občerstvení "domácí" výroby.

 
  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Lesy České republiky Ministerstvo školství a tělovýchovy Síť ekocenter Pavučina Státní fond životního prostředí České republiky Hnutí Brontosaurus Magistrát města České Budějovice Jihočeský kraj Ministerstvo životního prostředí

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace