PROJEKTY 2015-
04. 01. 2017

DEN DĚTÍ – pravidelná akce probíhající v přírodní zahradě v sídle naší organizace v Č. Budějovicích. Dopoledního programu se účastní děti ze speciálních škol, odpolední program navštěvují děti (často spolu s rodiči) ve volném čase. Pro účastníky připravujeme rozmanité úkoly a hry na několika stanovištích. Program je vždy zaměřen k určitému tématu (např. v roce 2016 jsme uspořádali Den dětí „Na křídlech ptačích“). S realizací Dne dětí nám pomáhají externí spolupracovníci a dobrovolníci.


 

DEN BEZ AUT – pravidelná akce organizovaná ve spolupráci s Magistrátem města České Budějovice v rámci Evropského týdne mobility (září). V dopoledních hodinách zajišťujeme program pro základní a mateřské školy, zaměřený na dopravu.  Pro účastníky jsou připravené úkoly, hry a tematické ukázky na několika stanovištích, zajišťovaných Cassiopeiou a přizvanými organizacemi. Akce probíhá na náměstí Přemysla Otakara II. a je hojně navštěvována školními třídami (každoročně stovky dětí).

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY – pořádáme příležitostně, zpravidla 1-2 ročně. Vedoucími táborů jsou naše lektorky environmentální výchovy a vzdělávání. Z toho vyplývá tematické zaměření i vysoká úroveň propracovanosti programu, který probíhá v našem centru, v přírodní zahradě a na různých místech v přírodě poblíž Českých Budějovic.

MIKULÁŠ A HODNÍ ČERTI -
pravidelná akce probíhající v přírodní zahradě v sídle naší organizace v Č. Budějovicích. Dříve než nastane slavnostní okamžik příchodu Mikuláše s andělem, mohou si děti s rodiči vyzkoušet různé hrátky nejen s čerty. Mikuláš s andělem pak zdravě odmění každého, kdo řekne básničku nebo zazpívá píseň. Akce probíhá v klidné sváteční atmosféře, potichu a za lehkého osvětlení. Podáváme drobné občerstvení "domácí" výroby.

 
  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Magistrát města České Budějovice Hnutí Brontosaurus Státní fond životního prostředí České republiky Síť ekocenter Pavučina Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo školství a tělovýchovy Město České Budějovice Lesy České republiky Jihočeský kraj

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace