PROJEKTY 2015-
S každým se počítá - Metodické listy
15. 11. 2012

V rámci projektu „S každým se počítá“ vznikly Metodické listy pro pedagogy, které se vztahují vždy k stejnojmennému výukovému programu a jsou ke stažení v elektronické podobě zde:

Seznam metodických listů:
Letem světem (MŠ)
Vzhůru do Afriky (MŠ)
Cesta kolem světa (I. stupeň ZŠ)
Nikdo není dokonalý (ZŠ)
Co nám sdělují média a co najdeme pod pokličkou… (II. stupeň ZŠ)
Tibet – přes Himálaje za svobodou (II. stupeň ZŠ)


Metodické listy pro pedagogy II. stupně
10. 07. 2012

V rámci projektu Na jedné lodi vznikly Metodické listy pro pedagogy II. stupně, které se vztahují vždy k stejnojmennému výukovému programu a jsou ke stažení v elektronické podobě.

Cesta k porozumění

Blíže k Ukrajincům
Lidská práva
Okénko do Mongolska

Rozmanitá Afrika

Různé úhly pohledu
Stereotypy a předsudky

Příběh uprchlíka
Příchozí


Metodické listy pro pedagogyI. stupně
02. 03. 2012

V rámci projektu Na jedné lodi vznikly Metodické listy pro pedagogy I. stupně, které se vztahují vždy k stejnojmennému výukovému programu a jsou ke stažení v elektronické podobě.

Barevný svět

Domov

Jaké je to být cizincem
Na návštěvě v Mongolsku

Pojďte s námi do Vietnamu

Práva a povinnosti

Zařazen do škatulky

Život v Africe


Metodické listy pro učitele
16. 02. 2011

V rámci projektu Kamarád jako kamarád II vznikly tři nové publikace: metodické listy pro učitele, které se věnují tematickým dnům „Lidská práva“, „Kulturní rozmanitost“ a „Afrika“. Shrnují metodiku každého dne a nabízejí další možnosti implementace průřezového tématu MKV na Základních školách.

Metodické listy pro učitele – Tematický den „Lidská práva“


V publikaci Metodické listy pro učitele – Tematický den „Lidská práva“ – je metodicky zpracován tematický den „Lidská práva“, který vznikl v rámci projektu Kamarád jako kamarád II (projekt byl podpořen MŠMT). Metodika dále obsahuje navazující aktivity, náměty k pokračování a informační zdroje. Publikace je možné stáhnout v elektronické podobě zde.Metodické listy pro učitele – Tematický den „Afrika“


V publikaci Metodické listy pro učitele – Tematický den „Afrika“ – je metodicky zpracován tematický den „Afrika“, který vznikl v rámci projektu Kamarád jako kamarád II (projekt byl podpořen MŠMT). Metodika dále obsahuje navazující aktivity, náměty k pokračování a informační zdroje. Publikace je možné stáhnout v elektronické podobě zde.Metodické listy pro učitele – Tematický den „Kulturní rozmanitost“


V publikaci Metodické listy pro učitele – Tematický den „Kulturní rozmanitost“ – je metodicky zpracován tematický den „Kulturní rozmanitost“, který vznikl v rámci projektu Kamarád jako kamarád II (projekt byl podpořen MŠMT). Metodika dále obsahuje navazující aktivity, náměty k pokračování a informační zdroje. Publikace je možné stáhnout v elektronické podobě zde.


Cvičení pro multikulturní výchovu
04. 05. 2010

V publikaci Cvičení pro multikulturní výchovu jsou metodicky zpracována vybraná témata MKV do samostatných vyučovacích hodin. Publikace si je možné objednat nebo stáhnout v elektronické podobě na adrese www.cegv-cassiopeia.cz. Cvičení pro multikulturní výchovu.

Autoři: Ing. Bianka Machová, Mgr. Veronika Šimečková, Mgr. Martina Tušková

Vydalo: CEGV Cassiopeia, 2009

 Naše publikace si můžete vypůjčit v knihovně CEGV CASSIOPEIA. On-line katalog.
  MKV KNIHOVNA


  INFOSERVIS


Krasec Lesy České republiky Ministerstvo školství a tělovýchovy Síť ekocenter Pavučina Státní fond životního prostředí České republiky Hnutí Brontosaurus Magistrát města České Budějovice Jihočeský kraj Ministerstvo životního prostředí

Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Administrace